Strona główna Dzierżoniów Projekt Diora – dotknij historii

Projekt Diora – dotknij historii

0
PODZIEL SIĘ

W przyszłym roku w Dzierżoniowie powstanie trasa turystyczna i ścieżka edukacyjna pokazująca dziedzictwo Diory. Jej utworzenie sfinansowane będzie z pieniędzy Euroregionu Glacensis. W naszym mieście stanie m.in. 10 mosiężnych odbiorników.

Wniosek o dofinansowanie Dzierżoniów przygotował z czeskim miastem partnerskim Lanškroun.

– Wielu mieszkańców pewnie wie, że mamy z naszymi czeskimi partnerami bardzo podobną historię przemysłu. Zakłady Tesla były tym samym dla mieszkańców Lanškroun, czym dla nas Diora. Poprosiłem naszych partnerów o wspólnie zrealizowanie tego projektu, dzięki czemu w niemal 90% będzie on sfinansowany ze zdobytych wspólnie środków – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Rozmieszczone w Dzierżoniowie mosiężne radia (w skali 1:1) będą „opowiadać” o historii przemysłu radiofonicznego i jego wpływie na rozwój miasta. W ten sposób powstanie też dodatkowa atrakcja turystyczna i ścieżka edukacyjna.

– Wybór miejsc, w których staną odlewy radioodbiorników będzie konsultowany z mieszkańcami związanymi z Diorą, podobnie będzie przy wyborze poszczególnych modeli – zapewnia burmistrz Dzierżoniowa.

Na zrealizowanie tego projektu po stronie polskiej i czeskiej Dzierżoniów i Lanškroun pozyskały dofinansowanie w wysokości ponad  30 tys. euro. Koszt Dzierżoniowa w tym projekcie wyniesie 3,5 tys. euro.

3 sierpnia, o godzinie 14.00 na rynku odsłonięty zostanie pierwszy odlew radia przy dzierżoniowskim ratuszu. Który model wybrano? Zapraszamy do rynku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o