Strona główna Bielawa III Półmaraton Górski Kalenica i I Ultra Sowa. Bielawa, 22 lipca

III Półmaraton Górski Kalenica i I Ultra Sowa. Bielawa, 22 lipca

0
PODZIEL SIĘ

Biegowy sezon w pełni, w pełni również trzeci sezon cyklu Runner’s World Super Bieg. Po górskim bieganiu w Polanicy – Zdroju, Szklarskiej Porębie i Świeradowie – Zdroju nadeszła pora na Bielawę – kolejny przystanek w kalendarzu RWSB. Ten akurat przystanek znajduje się u stóp Gór Sowich, co gwarantuje biegowe doznania najwyższej jakości.

Tradycyjnie, organizatorzy zapraszają na start nad Jeziorem Bielawskim – w tym roku 22 lipca, w niedzielę.

Półmaraton wyprowadzi zawodników na Kalenicę (964 m) i będzie to najwyższy punkt na trasie. Przewyższenie tej górskiej „połówki” wynosi 850 m. 350 m w pionie będzie miał bieg na 12 km, będący alternatywą dla tych, którzy chcą do mety dobiec szybciej albo nie czują się na siłach aby pokonać ponad 20 km górskiej trasy.

To jednak w tym roku nie wszystko, bo oprócz dwóch dystansów do wyboru w ramach kolejnego biegu zaliczanego do klasyfikacji generalnej RWSB, totalna i absolutna nowość – coś dla długodystansowców i najtwardszych górali – Ultra Sowa. 53 km i ponad 2000 m przewyższenia. Na trasie m.in. Kalenica, Rymarz, Przeł. Jugowska, Kozia Równia, Wielka Sowa, Mała Sowa, Lisie Skały…

Na najwyższym szczycie Gór Sowich biegacze pojawią się dwukrotnie.

Będzie więc wszystko to, co górscy biegacze znają choćby z tras Półmaratonu Sowiogórskiego i, po części, z poprzednich edycji Półmaratonu Kalenica. Plus bonusy, które dodadzą Ultra Sowie smaku i charakteru. Nowe odcinki, nowe ścieżki i nowe drogi.

Ultra Sowa wystartuje znad Jeziora Bielawskiego 22 lipca, w niedzielę, o godz. 9:00. Limit czasu na pokonanie trasy to 8 h. Niższa opłata startowa obowiązuje do 30.06.2018, więc naprawdę warto się pośpieszyć. Po tym terminie wpisowe wyniesie 80 PLN. Bieg ten nie zalicza się do cyklu RWSB – ma to być coroczna, unikalna i jedyna w swoim rodzaju biegowa przygoda w wersji ultra.

Półmaraton i „dwunastka” startują o 11:00. Jak przy pozostałych biegach cyklu – opłata startowa w wys. 60 PLN obowiązuje do ostatniego poniedziałku poprzedzajacego bieg. Potem wzrasta do 80 PLN.

Ponownie też zawody organizowane pod szyldem Runner’s World Super Bieg będą częścią sportowego weekendu w Bielawie. Dzień wcześniej zakurzy się na sowiogórskich trasach za sprawą kolarzy górskich – 21 lipca odbędzie się tam kolejna edycja cyklu Bike Maraton.

Jeśli chodzi o dalszy ciąg biegowej górskiej klasyfikacji, to w sierpniu czeka nas transfer w Beskid Śląski i Półmaraton Wiślański 19.08.2018, potem powrót w Sudety i Górski Półmaraton Wałbrzych (9.09.2018), a na koniec finał cyklu w Świeradowie – Zdroju i alpejski 4F Świeradów RUN (6.10.2018)

Pełen kalendarz biegów RWSB, informacje, trasy, zapisy:

https://superbieg.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o