Strona główna Dzierżoniów Pozytywnie Zabiegani zebrali 7500 zł

Pozytywnie Zabiegani zebrali 7500 zł

0
PODZIEL SIĘ

7500 zł udało się zebrać podczas II Biegu Sztafetowego „Pozytywnie Zabiegani”. Pieniądze zostały przekazane dla Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, która opiekuje się trójką dzieci z Dzierżoniowa, piątką z powiatu dzierżoniowskiego.

 

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci działa nieprzerwanie od 2007 roku. Organizuje i prowadzi domowe hospicjum dla dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych. Opiekuje się dziećmi w ich własnych domach, na całym Dolnym Śląsku. Taka forma opieki pozwala na bycie rodziny razem z małym chorym, w domowych warunkach, czyli tam, gdzie komfort chorego dziecka i jego bliskich jest największy. Opieka jest dla rodzin bezpłatna.
Fundacja oferuje pomoc medyczną, psychologiczną, socjalną, duchową. Do dyspozycji rodzin są pracownicy i wolontariusze. To oni dbają o jak najwyższą jakość życia dziecka, a przede wszystkim, by nie towarzyszył mu ból. Troską otaczani są także najbliżsi chorującego, aby mimo choroby mogli żyć wypełniając swe obowiązki oraz mieć siły i czas na drobne przyjemności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o