Strona główna Bielawa Sobotnie spotkania uczniów z ESP7 z „historią” Dolnego Śląska

Sobotnie spotkania uczniów z ESP7 z „historią” Dolnego Śląska

0
PODZIEL SIĘ

6 października 2018 r. uczniowie z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Juliana Tuwima z Oddziałami Gimnazjum w Bielawie uczestniczyli w bardzo ciekawej i pouczającej wycieczce do Zagórza Śląskiego i Walimia w ramach szkolnego projektu ,,Poznajemy Polskę w 100 lecie Niepodległości”.

W Walimiu zwiedzili sztolnie i poznali część Kompleksu Riese, który zbudowali Niemcy w czasie II wojny światowej na terenie Dolnego Śląska. Kompleks składa się z trzech sztolni, wydrążonych przez więźniów obozu Gross Rosen. Zwiedzanie uczniowie zakończyli minutą ciszy oddając cześć więźniom, którzy zginęli przy ich budowie.

W Zagórzu Śląskim miłośnicy historii zwiedzili zamek Grodno, który w średniowieczu pełnił ważną rolę obronną. Uczniowie mogli porównać style architektury gotyckiej i renesansowej , bo w tych stylach jest on zbudowany. Poznali historię zamku i legendy z nim związane. Swoją wiedzą i odczuciami podzielili się z kolegami i koleżankami tworząc szkolną gazetkę. Zamieścili w niej zdjęcia i swoje refleksje z tej pouczającej wycieczki.

 

Beata Sota i Barbara Olejnik

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o