Strona główna 112 Policjanci zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie narkotyki

Policjanci zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie narkotyki

0
PODZIEL SIĘ

Mimo tego, że policjanci zwalczają przestępczość narkotykową, zabezpieczają znaczne ilości substancji psychoaktywnych, w dalszym ciągu zatrzymywane są osoby, będące w ich posiadaniu.

Funkcjonariusze policji z powiatu dzierżoniowskiego w miniony weekend zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki.

Pierwszy wpadł 30 latek. 19. października dzierżoniowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał amfetaminę i tak zwane „dopalacze”.

Dwa dni później mundurowi zatrzymali w Dzierżoniowie 38-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie środek odurzający w postaci suszu marihuany. W trakcie przeprowadzanej interwencji mieszkaniec naszego powiatu był agresywny. Odpowie także za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Osoba, która naruszy nietykalność cielesną policjanta naraża się na pozbawienie wolności do lat 3.

kom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o