Strona główna Dolny Śląsk Dzierżoniowski Klaster Energetyczny już z certyfikatem

Dzierżoniowski Klaster Energetyczny już z certyfikatem

0
PODZIEL SIĘ

Burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski i prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja Andrzej Bronowicki odebrali Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii. Otwiera to m.in. możliwość zdobywania zewnętrznych pieniędzy na działania związane z rozwojem zielonej energii.

– Klastry energetyczne pozwalają lokalnym społecznościom produkować i zarządzać obrotem zieloną energią. Mogą go współtworzyć podmioty publiczne i prywatne, działające na terenie jednego powiatu. W naszym przypadku jest to ziemia dzierżoniowska. Powołanie tego podmiotu znacznie zwiększa nasze szanse na zdobywanie zewnętrznych pieniędzy i rozwój zielonej energii na naszym terenie – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Pomysł utworzenia Dzierżoniowskiego Klastra Energetycznego pojawił się w minionym roku. W czerwcu tego roku Ministerstwo Energii ogłosiło konkurs, w ramach którego oceniano i certyfikowano zgłoszone klastry. Ocena merytoryczną dzierżoniowskiego zakończyła się w październiku.

– Jej elementem była prezentacja dotychczasowych działań i planów rozwoju. Odpowiadaliśmy także na pytania ekspertów – wyjaśnia prezes Spółki WiK-u Andrzej Bronowicki.

W wyniku ocen merytorycznych Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii uzyskały 33 klastry z 13 województw. Sześć najlepszych otrzymało certyfikat z wyróżnieniem. W tym gronie znalazł się  Dzierżoniowski Klaster Energii. Certyfikaty wręczono 6 listopada w Warszawie.

Czym są klastry energii – więcej informacji

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o