Strona główna 112 Można powiedzieć, że dwóch mężczyzn odpowie za posiadanie narkotyków na własną prośbę

Można powiedzieć, że dwóch mężczyzn odpowie za posiadanie narkotyków na własną prośbę

0
PODZIEL SIĘ

Wczoraj policjanci powiatu dzierżoniowskiego ujawnili u dwóch mężczyzn substancje psychoaktywne. W obu przypadkach podjęta wobec nich interwencja była zupełnie z innego powodu.

Funkcjonariusze policji z powiatu dzierżoniowskiego 14. listopada zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki.

Pierwszy wpadł 35 latek. Dyżurny dzierżoniowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zaczepiającym klientów mężczyźnie, na terenie placówki handlowej. Wysłani na miejsce policjanci zauważyli, jak ze sklepu wychodzi osoba odpowiadająca rysopisowi awanturnika. Funkcjonariusze podjęli interwencję. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, jednak jego zachowanie wskazywało na zażycie substancji psychoaktywnych. Dodatkowo pod jego nosem zauważalny był nalot substancji koloru białego. Policjanci podjęli decyzję o przeprowadzeniu kontroli osobistej, która skutkowała ujawnieniem ponad 36 porcji amfetaminy.

Po 21:00, dyżurny bielawskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie
o ujęciu sprawcy kradzieży sklepowej. Policjantom przybyłym na miejsce został wskazany 18- latek. Towar odzyskano, a na sprawcę nałożono mandat karny. Zachowanie młodego mężczyzny wzbudziło podejrzenia interweniujących policjantów, co do stanu świadomości. Doświadczenie i intuicja nie myliły mundurowych. Przy mężczyźnie ujawnili ponad 3 porcje substancji psychoaktywnej.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o