Strona główna 112 Wzorowy Senior w Mościsku

Wzorowy Senior w Mościsku

0
PODZIEL SIĘ

11 Listopada 2018 roku w Mościsku odbyło się spotkanie seniorów z dzielnicowym asp. szt. Andrzejem Kłosem, której celem było przeprowadzenie działalności profilaktycznej.

Dzierżoniowska Komenda Powiatowa Policji realizuje szereg akcji i działań profilaktycznych skierowanych do różnych odbiorców. Wśród nich jest wojewódzki program „WZOROWY SENIOR”, którego celem jest ograniczenie przestępstw na szkodę osób starszych, samotnych i schorowanych. W trakcie spotkania w Mościsku zaprezentowano metody działania sprawców, a także zachęcono do zainstalowania w telefonie Aplikacji BLISKO, dzięki której możliwe jest otrzymywanie powiadomień po każdym zaistniałym oszustwie, bądź próbie oszustwa na seniorach. Dzielnicowy podczas prezentacji multimedialnej wskazywał również jak istotne są w życiu relacje rodzinne, zrozumienie i wzajemna pomoc.

Po prelekcji rozdano ulotki „Kochana Babciu, Najdroższy Dziadku…NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ”, a także pozyskane od Fundacji Kubuś Karty SOS – instrukcje udzielania pierwszej pomocy.

kom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o