Strona główna Bielawa ZHP Dzierżoniów: Rajd Niepodległościowy Hufca

ZHP Dzierżoniów: Rajd Niepodległościowy Hufca

0
PODZIEL SIĘ

Jak co roku, harcerze z Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP w dniach 9-11 listopada brali udział w Rajdzie Niepodległościowym Hufca. Tym razem jednak mieli okazję uczcić jedyne w swoim rodzaju okazje – 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznicę powstania Związku Harcerstwa Polskiego.
Piątek i sobotę harcerze spędzili w Wałbrzychu. Pierwszy dzień stanowił wprowadzenie do tematyki rajdu. Uczestnicy wysłuchali gawędy, przypomnieli sobie skomplikowane dzieje swojej ojczyzny, a także zastanawiali się czym był patriotyzm dawniej, przed 1918 rokiem, a czym charakteryzuje się współcześnie. Sobota była dniem pełnym wrażeń. Harcerze wybrali się w góry. Tam wykonywali czekające na nich na szlakach zadania, które wymagały znajomości historii Polski oraz historii harcerstwa. Przy okazji zdobyli również szczyt Chełmiec i mogli wykazać się umiejętnościami posługiwania się busolą oraz tych dotyczących pierwszej pomocy. To jednak była tylko połowa dnia! Po obiedzie i krótkim odpoczynku, uczestnicy spędzili miło czas na basenie. Następnie, po powrocie, na harcerzy czekało nie lada wyzwanie…Jednak dzięki dyscyplinie i dobrej organizacji poszło jak z płatka. Tak powstał czerwony orzeł, w całości złożony z uczestników rajdu.
I szybko nadeszła niedziela. Najważniejsza Niedziela! Z samego rana odbył się apel podsumowujący rajd, a zaraz po jego zakończeniu harcerze szybko wsiedli do autokarów i udali się w drogę do swoich domów. Nie był to jednak koniec…Dzierżoniów, Bielawa, Pieszyce – w każdej z miejscowości na uroczystościach z okazji Święta Niepodległości pojawiły się drużyny działające w tych miejscach. Był to niezwykły zaszczyt uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu i niesamowita duma – z bycia Polakiem, harcerzem, częścią lokalnej społeczności.
Mamy niepodległą! Dziękujemy!
Rajd odbył się dzięki wsparciu finansowemu samorządu Dzierżoniowa oraz naszym sponsorom i partnerom którym ogromnie dziękujemy!
Pozdrawiamy harcerskim CZUWAJ!
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o