Strona główna Dzierżoniów Odnaleźli piękno, uwierzyli w swoją wartość

Odnaleźli piękno, uwierzyli w swoją wartość

0
PODZIEL SIĘ

Kalendarz pokazujący metamorfozy uczestników projektu „Piękno jest wśród nas” to najlepsze podsumowanie 9-miesięcznych działań prowadzonych przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Dzierżoniowie.  Jego główny cel to zmiana postrzegania osób z zaburzeniami psychicznymi w środowisku lokalnym i w społeczeństwie.

Zakończył się realizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Dzierżoniowie trwający 9 miesięcy projekt „Piękno jest wśród nas”. Realizowany w ramach Programu „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” Edycja 2018 współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz Gminę Miejską Dzierżoniów. Projekt przewidywał zastosowanie nowatorskiej otwartej formuły warsztatowej, w ramach której uczestnicy projektu wzmocnili poczucie swojej wartości, podnieśli samoocenę, zmienili nawyki żywieniowe.

– Poprzez warsztaty z psychologiem, warsztaty wizażu, zdrowego odżywiania, warsztaty artystyczne, sesję fotograficzną, warsztaty savoir vivre staraliśmy się zmieniać postrzeganie osób z zaburzeniami psychicznymi w środowisku lokalnym i w społeczeństwie. Chcieliśmy zaprezentować bogactwa zasobów ludzi doświadczonych chorobą psychiczną, ich piękno, talenty i zdolności – mówi Agnieszka Petruk-Mika, dyrektor ŚDS w Dzierżoniowie.

Podczas spotkania podsumowującego projekt zaprezentowano kalendarz jaki powstal w wyniku projektu, w którym modelami i modelkami byli jego uczestnicy, oraz wystawę prac, które powstały na warsztatach z recyklingu artystycznego, florycznych, scrapbookingu, zdobienia bombek.

Dodatkowo realizacja projektu wpłynęła na zwiększenie kompetencji rodzin oraz osób pracujących z osobami z zaburzeniami psychicznymi dzięki zrealizowanym w tym zakresie  szkoleniom.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o