Strona główna Dzierżoniów Prezenty dla najmłodszych czytelników

Prezenty dla najmłodszych czytelników

0
PODZIEL SIĘ

Do końca roku trwa kampania promująca czytanie dzieciom „Mała książka – wielki człowiek”. Dzierżoniowska biblioteka wspólnie z Instytutem Książki chce zachęcić rodziców do czytania, przedstawiając najważniejsze wartości płynące z lektury. Poznajcie szczegóły i skorzystajcie z bezpłatnego poradnika.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to kolejna akcja wpisująca się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.  Dzierżoniowska biblioteka zakwalifikowała się do udziału w projekcie realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to projekt skierowany do 3-letnich dzieci oraz ich rodziców.

Na dobry początek rodzice dzieci z rocznika 2015 otrzymają bezpłatne wyprawki czytelnicze składające się m.in. z książeczki ,,Pierwsze wiersze dla …”, karty Małego Czytelnika, naklejek do karty Małego Czytelnika oraz poradnika dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”.

Książka, którą biblioteka podaruje młodym rodzicom, będzie pierwszym przewodnikiem literackim ich dziecka. Czytanie dziecku od urodzenia rozwija jego ducha, umysł i emocje, dostarcza wiedzy o świecie oraz kształtuje kompetencje kulturowe i językowe.

Udział w akcji jest bezpłatny. Zapraszamy rodziców z maluszkami do biblioteki. Warto odwiedzić również stronę internetową wielki-czlowiek.pl, gdzie można znaleźć więcej szczegółów kampanii.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o