Strona główna Dzierżoniów Diora – fenomen polskiej radiofonii

Diora – fenomen polskiej radiofonii

0
PODZIEL SIĘ

Nieznane wątki z historii firmy, najważniejsze dla jej istnienia momenty, a także powody które wpłynęły na to, że dziś Diory już nie ma można było poznać na wykładzie „Diora – fenomen polskiej radiofonii”. Wygłosił go 25 października w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa  Arnold Kordasiewicz w ramach spotkań Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej.

Fenomen Diory znany jest mieszkańcom Dzierżoniowa, ale nie tylko im. Diora była liderem na rynku radiotechniki, wyznaczała trendy i przełamywała ówczesne schematy. Jej historia to ewenement na skalę Polski ukazujący, jak wiele osiągnąć można przy współpracy wybitnych jednostek. Podczas wykładu zabrakło miejsc – to wystarczający dowód na to, jak ogromne jest zainteresowanie tym tematem. Podczas wykładu poznaliśmy historię przedsiębiorstwa, przełomowe momenty i produkty, wzloty i upadki, jak na przykład historię pożaru i bardzo szybki powrót do dalszego funkcjonowania, a także znaczenie Diory dla Dzierżoniowa, jak i całego regionu, przebojowość i pomysłowość pracowników – coś, czego wiele firm mogłoby uczyć się nawet dziś. Zobaczyliśmy również zdjęcia pierwszych reklam produktów Diory i usłyszeliśmy o filmach, w których „zagrały” lokalne radioodbiorniki.

Diory już nie ma, ale nadal są ludzie, którzy chcą rozmawiać na jej temat. Stąd tak wiele działań jej dotyczących w mieście m.in. w ramach Projektu Diora.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o